Haber

Cumhurbaşkanlığı adayları ve siyasi partilerin TRT’deki propaganda konuşma sırası belli oldu

Radyo ve televizyonlarda propagandanın başlayacağı 7 Mayıs Pazar ve 13 Mayıs Cumartesi günleri cumhurbaşkanı adayları belirlenecek. 10 dakikalık propaganda konuşmalarının yayın saatleri ve dizileri belirlendi.

Buna göre 7 Mayıs Sırasıyla Millet İttifakı ve CHP Genel Başkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Çet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.Propaganda konuşması yapacak.

13 Mayıs propaganda sıralaması İnce, Kılıçdaroğlu, Ogan ve Erdoğan forma giyecek.

Televizyonda yayınlanacak propaganda konuşmalarında Türk bayrağı ve konuşmacı dışında herhangi bir sahne yer almayacaktır. Konuşmacılar ceket ve kravat takmak zorunda kalacaklar.

Siyasi partilerin propaganda konuşmaları da belirlendi

Siyasi partilerin YSK tarafından yapılacak propaganda konuşmalarının sırası da kurayla belirlendi.

Çekiliş sonucuna göre; 7 Mayıssırasıyla Refah Partisi, İYİ Parti, Halk Kurtuluş Partisi, Adalet Partisi, Güçler Birliği Partisi, Anavatan Partisi, Hak ve Hürriyetler Partisi, Adalet Birlik Partisi, Vatan Partisi, AK Parti, Türkiye İşçi Partisi, Vatan Partisi, Büyük Birlik Partisi, Komünist Türkiye Hareketi, Milli Yol Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, MHP, Yenilikçilik Partisi, CHP, Zafer Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Millet Partisi, Sol Parti ve Genç Parti’temsilcileri konuşmalarını yapacak.

13 Mayıssırasıyla, içinde Yenilik Partisi, UYGUN Partisi, Anavatan Partisi, Adalet Partisi, Genç Partisi, İktidar Birliği Partisi, Millet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Halk Kurtuluş Partisi, Vatan Partisi, MHP, Türkiye Komünist Hareketi, Vatan Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Yine Refah Parti, Milli Yol Partisi, Sol Parti, AK Parti, CHP, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Zafer Partisi, Türkiye Kurmay Partisi, Adalet Birlik Partisi, Hak ve Hürriyetler Partisitemsilcileri konuşacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) grup AK Parti, CHP, İYİ Parti ve MHP’ye 10 dakikalık ek propaganda hakkı verilecek. k. Ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde en fazla üyeye sahip olan AK Parti’nin 2 üyesi bulunmaktadır. 0, TBMM’de en çok üyeye sahip ikinci parti olan CHP’ye ek 10 dakika süre verilecek.

haberaltunhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu