Ekonomi

Esnaf teşkilatı depremzedelerin yanında

BURSA (İGFA) – Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB), depremin meydana geldiği bölgede vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılamak için yardım kampanyası başlattı.

Davete kulak veren ve belirlenen ihtiyaç sahipleri listesindeki eserleri toplama alanına getiren Bursalı esnaflar, birlikte eserleri araca yükledi.

Yiyecekten kışlık giyecek ve temizlik malzemelerine kadar çeşitli malzemeleri araca yerleştirdikten sonra TIR, dualar eşliğinde afet bölgesine doğru yola çıktı.

“Tüm imkanlarımızla depremzedelerin yanında olacağız”

Törenin ardından açıklamalarda bulunan BESOB Yürütme Konseyi Başkanı Fahrettin Bilgit, ülkeyi sarsan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Bilgit, “Enkaz altında kalan vatandaşlarımıza en kısa sürede ulaşılacağına olan güvenimiz tamdır. Böyle zamanlarda birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermemeliyiz. Birbirimize yardım etmemizin önüne hiçbir şey geçmemeli” dedi.

Depremden etkilenen 10 ilde vatandaşlar için BESOB’un tüm imkanlarının seferber edildiğini belirten Bilgit, “Bugün ilk aracımızı gönderdik. Ardından hemen AFAD ve diğer ilgili kurumlarla koordineli olarak yeni araç organizasyonlarına başladık. vatan sevgisi için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.” Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ülkemizin ve milletimizin başı sağolsun” dedi.

erfelekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu