Haber

Çin, Depremlerin Etkilerinin Üstesinden Gelmesi İçin Türkiye ve Suriye’yi Aktif Olarak Destekliyor

PEKİN, 13 Şubat (Xinhua) — Çin Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (CIDCA) yetkilisi Zheng Yuandong, Çin’in yıkıcı depremlerin etkilerini mümkün olan en kısa sürede aşmalarında Türkiye ve Suriye’yi aktif olarak destekleyeceğini ve yardım edeceğini söyledi. .

Zheng Pazartesi günü, Çin’in Türkiye ve Suriye’yi vuran büyük depremlerden bu yana iki ülkeye aktif olarak destek ve yardım sağladığını kaydetti.

Zheng, acil ihtiyaç duyulan battaniyeler ve pamuklu çadırlar da dahil olmak üzere Türkiye’ye gönderilen Çin hükümeti tarafından finanse edilen ilk parti yardım malzemelerinin 11 ve 12 Şubat’ta İstanbul’a ulaştığını söyledi.

Zheng, elektrokardiyografi (EKG) cihazları, ultrasonik teşhis ekipmanı, tıbbi nakil araçları ve manuel hastane yatakları dahil olmak üzere Çin’den daha fazla ekipmanın bu hafta sevk edileceğini söyledi. Alttan kurtulduğunu ekledi.

Çin hükümetinin Suriye’ye yönelik insani yardımlarını hızlandırdığını belirten Zheng, sevkiyatın 30 bin ilk yardım çantası, 20 bin battaniye, 10 bin pamuklu ceket, 300 pamuklu çadır, vantilatör, anestezi makinesi, oksijen jeneratörü ve diğer ekipmanları içereceğini belirterek, bunların öğeler en kısa sürede sevk edilecektir. .

Zheng, “Aynı zamanda, şu anda Suriye’ye giden 220 ton buğday ve bu ay partiler halinde sevk edilecek 3.000 ton pirinç ve buğday ile gıda yardımı projesi hızlandırılacak.” dedi.

Çin Kızılhaç Derneği’nden Suriye’ye ilk tıbbi malzeme sevkiyatının Şam’a ulaştığını sözlerine ekleyen Zheng, Pekin’den 13 Şubat’ta gönderilen ikinci sevkiyatla 10 binden fazla depremzedeye yardım edileceğini sözlerine ekledi.

Zheng, “Çin, Türkiye ve Suriye halklarını felaketin üstesinden gelmeleri ve anavatanlarını mümkün olan en kısa sürede yeniden inşa etmeleri için aktif olarak desteklemek ve onlara yardım etmek için uluslararası toplumla birlikte çalışacak.” dedi.

aladag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu