Haber

Çayırova Belediyesi ilk yarıyı lider tamamladı

Kocaeli’de Çayırova Belediyesi Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde 9. hafta maçında Üsküdar Belediyesi’ni 88-83 mağlup ederek ilk yarıyı lider tamamladı.

Türkiye Basketbol 2. Ligi’nin 9. haftasında Çayırova Belediyesi ile Üsküdar Belediyesi karşı karşıya geldi. Çayırova temsilcisi deneyimli oyuncularıyla yarışmayı kazanmayı başardı. Yeni transfer Can Altıntig, 34 dakika sahada kalarak takımına 16 puan kazandırdı. Yeşil-beyazlılar hızlı başladıkları mücadelede ilk periyodu 27-20 önde kapattı. İkinci periyotta da keyifli oyununu sürdüren Çayırova Belediyesi devreye 50-42’lik skorla rakibinin 8 sayı önünde girdi. Maçtan kopmayan ev sahibi Üsküdar Belediyesi 3. periyotta farkı 5’e indirdi. Son periyoda kadar her şeyin gittiği maçın son bölümü nefesleri kesti. Çayırova Belediyesi tecrübeli oyuncularıyla maçı kazandı. Bu sonucun ardından puanını 17’ye çıkaran Çayırova temsilcisi gruptan ayrılma yolunda önemli bir adım attı. Mücadeleyi takip edenlerden Çayırova Belediyesi Başkan Yardımcısı Kenan Tuzcu, Çayırova Belediyesi Eğitim SporKulüp (ÇESK) Başkanı Hasan Akan ve Çayırova Belediyesi Spor İşleri Müdürü Muhammed Nizamoğlu da yer aldı.

Türkiye Basketbol 2. Ligi’nin 10. haftasında Çayırova Belediyesi, 21 Ocak Cumartesi günü saat 18.00’de Yalova Acar Spor ile evinde karşı karşıya gelecek. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu